Firma HALTIA Rehabilitacyjna & Ortopedia została założona w 2004 r., wcześniej część naszego zespołu, działała w fundacji niemiecko - polskiej, która dostarczała sprzęt rehabilitacyjny dla osób niepełnosprawnych. Nawiązane wtedy kontakty wykorzystaliśmy na początku naszej działalności i dlatego wiodącymi naszymi produktami były i są urządzenia wspierające poruszanie się osób niepełnosprawnych ruchowo oraz likwidacja barier architektonicznych wewnątrz i na zewnątrz obiektów i pomieszczeń, jak również wyposażanie placówek medycznych w sprzęt i urządzenia. Naszą ofertę kierujemy zarówno do osób indywidualnych jak i instytucji, które zajmują się kompleksową opieką nad osobami niepełnosprawnymi takimi jak: szpitale, domy pomocy społecznej, sanatoria rehabilitacyjne, gabinety fizjoterapii, gabinety lekarskie, deweloperzy, biura architektoniczne itp.
Oferujemy pomoc w doborze odpowiedniego sprzętu, udzielamy informacji dot. procedur uzyskania dofinansowania na zakupu urządzeń w MOPS-ach i PCPR-ach, prowadzimy konsultację na miejscu u klienta, realizujemy wnioski Narodowego Funduszu Zdrowia oraz sprzedaż detaliczną. Wszystkie urządzenia sprzedawane przez nasza firmę posiadają odpowiednie atesty i dopuszczenia. Objęte są one również gwarancją oraz usługą serwisową w przypadku uszkodzenia.
W naszej firmie priorytetem jest, jakość produktów i usług oferowanych naszym klientom, może brzmi to banalnie, ale właśnie taka polityka sprawiła, że nasi odbiorcy z pełnym zaufaniem polecają nas innym.
Poduszka przeciwodleżynowa pneumatyczna
Poduszka została zaprojektowana i wykonana w taki sposób, aby skutecznie zapobiegać powstaniu odleżyn i zapewnić maximum komfortu osobom zmuszonym do pozostania przez długi czas w tej samej pozycji.
Poduszka zbudowana jest z elastycznych komór wypełnionych powietrzem i połączonych ze sobą. Napełnienie powietrzem oraz regulacja ciśnienia odbywa się przy pomocy pompki i zaworu powietrznego.
Wskutek nierównomiernego obciążenia ciałem powietrze zostaje przepchnięte do komór mniej obciążonych i powierzchnia poduszki dopasowuje się do kształtu ciała. Umożliwia to równomierny rozkład sił unoszących siedzącą osobę i zapewnia swobodny dopływ tlenu oraz innych składników odżywczych do komórek ciała, zapobiegając powstawaniu odleżyn.
Wolne przestrzenie między komorami i przepuszczalny materiał górnej oraz bocznych części pokrowca, pozwalają na dostateczną wentylację siedziska, odprowadzenie ciepła oraz redukcję pocenia się.
Materiał z którego są wykonane komory poduszki, pozwala na łatwe utrzymanie higieny, poprzez możliwość mycia w detergentach lub w innych ogólnie stosowanych środkach czystości.
Elastyczna i śliska górna część pokrowca umożliwia łatwą zmianę pozycji ciała. Dolna część pokrowca wykonana jest z materiału przeciwpoślizgowego, co zapobiega niepożądanemu przesuwaniu się poduszki po podłożu.
1. Jedno-sekcyjna, oznaczenie: I KN, w której wszystkie komory poduszki połączone są pomiędzy sobą i napełniane za pomocą jednego zaworu powietrznego. Produkowane są w następujących rozmiarach nominalnych, z tolerancją do ± 1 cm na szerokości i długości:
2. Dwu-sekcyjna, oznaczenie: II KN, w której poduszka podzielona jest na dwie części – sekcje i każda z nich ma komory połączone pomiędzy sobą napełniane przy pomocy osobnego zaworu. Poduszka dwu-sekcyjna, poprzez możliwość zróżnicowania ciśnienia w dwu częściach poduszki pozwala skorygować wadliwą pozycje użytkownika na wózku inwalidzkim w ułożeniu wzdłużnym lub dopasować wypoziomowanie w ułożeniu poprzecznym. Produkowane są w następujących rozmiarach nominalnych, z tolerancją do ± 1 cm na szerokości i długości: