Poszerzanie wiedzy, dokształcanie się, zdobywanie nowych umiejętności – to czynniki, które nie tylko przyczyniają się do rozwoju człowieka, ale mogą również zapewnić zawodowy sukces. Bez względu na to, w jakiej branży pracujemy, udział w szkoleniach jest inwestycją w samego siebie i która zaprocentuje w przyszłości. Jak wyglądają takie szkolenia na przykładzie branży medycznej? Zapraszamy do odsłuchania naszego kolejnego podcastu, w którym gościmy Panią Annę Osińską, dyrektor Polskiego Centrum Edukacji.
Pani Anna Osińska jest założycielką Polskiego Centrum Edukacji, kieruje nim od ponad 25 lat. W zarządzaniu firmą, bez wątpienia, pomaga Jej pedagogiczne wykształcenie. Prowadzenie szkoleń skierowanych wyłącznie do przedstawicieli służby zdrowia wynika z zawodowego doświadczenia Pani Osińskiej: […] w latach 90-tych pracowałam w jednym ze szpitali w Polsce. Pracowałam tam na różnych stanowiskach, ale m.in. również jako dyrektor administracyjny. To taki dyrektor, który wtedy odpowiadał za wszystko. Dzisiaj na moim stanowisku jest chyba z 5 osób, m.in. ze szkoleń. A ponieważ z racji mojego wykształcenia te szkolenia były mi bardzo bliskie, stąd w momencie, kiedy odeszłam ze szpitala, kiedy założyłam swoją firmę, to w naturalny sposób kierowałam ją do pracowników ochrony zdrowia, bo to było jakby moje środowisko, z którego wyszłam i które znałam.
Ideę ciągłego dokształcania się potwierdzają uczestnicy szkoleń Polskiego Centrum Edukacji: […] personel placówek medycznych. To jest bardzo szeroka rozbieżność, ponieważ tutaj są zarówno ludzie z wykształceniem medycznym, a po drugiej stronie, są ludzie z wykształceniem technicznym, inżynierowie, prawnicy, są księgowi. Ja widzę, że zapotrzebowanie jest dla każdego z tych działów, dla ludzi na każdym szczeblu. Dlaczego? Bo po prostu wszystko się tak szybko w życiu zmienia. Tak się dużo dzieje, że żeby nadążać za tym swoimi kompetencjami, to każdy z nas, myślę, nie tylko ci pracownicy, dla których my robimy szkolenia: czują taką potrzebę. Czuję potrzebę, żeby sprawdzić, czy jestem kompetentny, czy czegoś nie zapomniałem? Co jest nowego? A przede wszystkim też wymiany doświadczeń. To jest bardzo cenne w dzisiejszym życiu.
Dużą grupę odbiorców Polskiego Centrum Edukacji stanowią przedstawiciele działów technicznych: […] zainteresowanie jest olbrzymie. Wynika ono nie tylko z tego, że są zmiany w prawie, że ten sprzęt jest coraz bardziej doskonały i warto go poznawać i o tym rozmawiać. […] wynika to również z tego, że środowisko inżynierów i techników w obszarze ochrony zdrowia jest coraz bardziej hermetyczne. […] To jest już taki naprawdę wyższy poziom wtajemniczenia. To nie jest tak, że wystarczy być inżynierem i fajnie, i już na pewno będę mógł pracować w szpitalu […] ludzie są głodni wiedzy, pytań. Jak to działa u Was? Jak te rozwiązania funkcjonują? Tych pytań jest zawsze mnóstwo.
W dobie Internetu, dostęp do wszelkiego rodzaju szkoleń jest z jednej strony ułatwiony, a z drugiej – nasuwa trudności w wyborze właściwego szkolenia. W jaki sposób wybrać te właściwe, czym się kierować przy wyborze? Pani Anna Osińska podpowiada: […] opinie o danej firmie. Czy to jest firma, która powstała w danym momencie i jeszcze nie ma opinii. Może nieraz warto zaryzykować, bo przecież ja też kiedyś powstałam i byłam młodą firmą. Ale również warto, moim zdaniem, to co jest najważniejsze, to sięganie opinii czy są efekty tego, czy ludzie są zadowoleni, bo to im coś daje?
Popularność Polskiego Centrum Edukacji, ogromne zainteresowanie bogatym programem szkoleń Centrum, stale rosnąca liczba uczestników wynika z pewnego klucza, którym kieruje się Pani Anna przy zarządzaniu firmą. Na czym on polega i jakie przynosi korzyści? Zapraszamy do odsłuchania w całości naszego podcastu „Szkolenia w placówkach ochrony zdrowia”.
Zaloguj się aby dodać komentarz